Magyar Épületgépészek Szövetsége évi rendes közgyűlés
Bodrogi Kúria Wellness Hotel, 2365 Inárcs, Bodrogi major 1.
2026. február 28.
A közgyűlés napirendjei:
- A közgyűlés megnyitása
- A közgyűlés tisztségviselőinek megválasztása (levezető elnök, jegyzőkönyvvezető, jegyzőkönyv-hitelesítők, szavazatszámláló bizottság)
- A 2025-ös év tevékenységi, pénzügyi beszámolói, a felügyelő bizottság jelentése a MÉGSZ-re és a Magyar Épületgépészetért Kft-re vonatkozóan, valamint könyvvizsgálói jelentés ismertetése és elfogadása.
- Az elmúlt négy év értékelése. Javaslatok meghallgatása, kérdések, válaszok.
- Elnök, tiszteletbeli elnök, elnökség, felügyelő bizottság, etikai bizottság választása.
Tevékenységi beszámolók a 2025. év munkájáról
Murányi Sándor alelnök az érdekvédelmi területen végzett tevékenységekről tartott tájékoztatást, elsősorban a gázipari szakbizottságban, a kéményseprő irányelvek bizottságában végzett munkáról adott információkat.

Bozsó Béla ügyvezető az érdekvédelmi munkának azon részéről beszélt, amit a Magyar Épületgépészet Egyeztető Fórum keretein belül végez a szövetség, majd részletesen tájékoztatott a szövetség szolgáltató tevékenységéről, a szakmai ismeretterjesztő kiadványok készítéséről, a rendezvények és tanfolyamok szervezéséről, az OMÉN és az Épületgépész Bál szervezésében végzett munkáról, a Meszlényi Díjak adományozásáról, a szakképzés pénzügyi támogatásáról, a tagtoborzó tevékenységről. A rövidebb hozzászólások után szavazás következett.
A közgyűlés nyílt szavazással – ellenszavazat, tartózkodás nélkül – egyhangú döntéssel elfogadta a tevékenységi beszámolókat.
A 2025-ös év pénzügyi beszámolói, a felügyelő bizottság jelentése, könyvvizsgálói jelentés ismertetése és elfogadása.
Bozsó Béla ügyvezető vetítve bemutatta a Magyar Épületgépészek Szövetségének a könyvelő által elkészített 2025. évi pénzügyi beszámolójának mérlegét és eredménykimutatását, válaszolt a kérdésekre.
1. számú melléklet: A MÉGSZ 2025. évi pénzügyi beszámolója
Bozsó Béla ügyvezető vetítve bemutatta a MÉGSZ tulajdonában álló Magyar Épületgépészetért Kft.-nek a könyvelő által elkészített 2025. évi pénzügyi beszámolójának mérlegét és eredménykimutatását.
2. számú melléklet: A Magyar Épületgépészetért Kft. 2025. évi pénzügyi beszámolója
Fehér János, a Felügyelő Bizottság elnöke felolvasta a bizottság jelentését:
„Az alapszabály szerint „A bizottság feladata, hogy ellenőrizze az egyesület gazdálkodását, a pénzkezelés szabályainak megtartását, az alapszabály és más szabályzatok megtartását, a törvényesség betartását, a határozatok végrehajtását.”
Az ellenőrzés tapasztalatairól, a Magyar Épületgépészek Szövetsége és a Magyar Épületgépészetért Kft. gazdálkodásával kapcsolatos tevékenységéről a következő beszámolót terjesztem a Tisztelt Közgyűlés elé:
A gazdálkodás ellenőrzése során a fő dokumentumok az Egyszerűsített éves beszámolók, melyekkel kapcsolatosan az előzőekben már részletes tájékoztatást kapott a közgyűlés.
A Felügyelő Bizottság tagjaival Imre Lajossal és Antal Istvánnal – azt a következőkkel kívánom kiegészíteni.
A MÉGSZ és a Kft. ügyvezetője a pénzügyi bizonylatokat rendezetten eljuttatja a könyvelést végző PÉNZADÓ Kft. pécsi irodájába. A könyvelő cég rendelkezésünkre bocsátotta a 2025. évi NAV felé beadott egyszerűsített éves beszámolókat, a főkönyvi kivonatokat, a gyűjtőre könyvelés dokumentumát valamint a teljes bizonylati állományt. Mindegyiket áttanulmányoztuk, számos tétellel kapcsolatban kérdést tettünk fel a könyvelőnek és az ügyvezetőnek, akik további részletes tájékoztatást adtak az adott pénzügyi rovatról vagy számláról.
A bizottság megállapításai a következők:
A könyvelés, szakszerű és rendezett, a költséghelyek átláthatóan elhatároltak, a két szervezet pénzügyei elkülönítve kerülnek lekönyvelésre. A könyvelő cég vezetője továbbra is szakmailag felkészült és igényes. A könyvelés minősége jó színvonalú, mindenben megfelel a Számviteli törvény 2000. évi C törvény előírásainak. A Felügyelő Bizottság az év során a fő bankszámla összes pénzátutalásról információt kap és bármikor ellenőrizheti a szövetség fő bankszámlájának pénzmozgásait.
A 2025-es év végi mérleg szerint a MÉGSZ eredménye 486.000.- forint. Itt kívánjuk megjegyezni, hogy a MÉGSZ és a KFT közös bankszámláján jelenleg több mint … millió fogható forint van. A beszállítók (pl. szakértők, újságírók, szerkesztők, nyomda, konferenciatermek, éttermi szolgáltatók) esetében szerződések és teljesítés igazolások készülnek.
Az ügyvezető teljesítés igazolásait a budapesti irodavezető, aki a könyvelés előkészítését végzi, elektronikusan tárolja.
A bizottság úgy látja, hogy a szövetség az éves terv szerint stabilan, takarékosan és jól gazdálkodott, a köztartozások befizetésre és a szállítói számlák késedelmek nélkül kiegyenlítésre kerültek. A tagnyilvántartás pontos, abból 2026 elején törlésre kerültek a tagdíj befizetését elmulasztó cégek és személyek.
A tagnyilvántartás naprakész. A jelenlegi taglétszám 365 fő, ebből 49 pártoló tag. 61 tagjelölt van.
A használhatatlan tárgyak, eszközök selejtezése megtörtént.
A behajthatatlan vevői követelések kivezetésre kerültek.
A Magyar Épületgépészetért Kft. éves beszámolójából látható, hogy a Kft adózott eredménye negatív vagyis az adózott eredmény mínusz 66.000.- forint. Az ez évi eredménytől függetlenül a Kft működése stabil vállalkozásnak mutatkozik.
Továbbra is köszönhető ez egyrészt a Klíma és Légtechnikai Szakmai Napoknak másrészt a Hegesztési Klaszter gazdaságos működésének.
A munkatársak a korábbi évek tapasztalataira építve továbbra is sikeres szakmai ismeretterjesztő projekteket szerveznek.
Az év során és az ellenőrzéskor nem jutott tudomásunkra az alapszabályt sértő információ.
Az elnökségi ülésekre a Felügyelő Bizottság elnöke meghívót kapott így már az elnökség döntéshozatala során betekintést nyerhetünk a munkába. Az ülések összehívása időben megtörténik, azok levezetése demokratikus.
Az ülésekről jegyzőkönyv készül.
A Szövetség és a Kft nyilvántartásával kapcsolatos hivatalos iratok rendben vannak.
A tagság évközi tájékoztatása az egyesület működéséről, szolgáltatásairól jó színvonalon és kellő gyakorisággal megtörténik.
Az Elnök és az Elnökség irányítja a Szövetség operatív munkáját és figyelemmel kíséri az Ügyvezetőt és a munkatársak végrehajtó tevékenységét.
Itt kívánja megjegyezni a Felügyelő Bizottság, hogy az Elnökség és az Ügyvezető évek óta közösen „küzdenek” azon hogyan lehetne fiatalítani a MÉGSZ tagságát, hogyan tudnának bevonni minél több tagot, hogy részt vegyenek a közgyűléseken.
A Felügyelő Bizottság arra kér minden aktív tagot, hogy segítsük közösen a munkájukat és adjunk olyan ötleteket ami feltételezhetően még erősebbé teszi a Magyar Épületgépészek Szövetségét.
Végezetül. A Felügyelő Bizottság a Szövetség és a Kft működését – a tudomására jutott információk alapján – törvényesnek és szabályosnak ítéli. Az év során szabálytalanságot nem észleltünk és arról szóló jelzést nem kaptunk.
A fentiek alapján a Felügyelő Bizottság a beszámolókat elfogadásra javasolja és kéri a közgyűlést a Felügyelő Bizottság beszámolójának elfogadására is.”
Bozsó Béla felolvasta Kolbert Imre könyvvizsgáló jelentésének megállapításait.
3. számú melléklet: A 2025. évi könyvvizsgálói jelentés
7/2026. (02.28.) kgy. határozat: A közgyűlés nyílt szavazással – ellenszavazat, tartózkodás nélkül – egyhangú döntéssel elfogadta a Magyar Épületgépészek Szövetsége 2025. évi pénzügyi beszámolójának mérlegét és eredménykimutatását.
8/2026.(02.28.) kgy. határozat: A közgyűlés nyílt szavazással – ellenszavazat, tartózkodás nélkül – egyhangú döntéssel elfogadta a Felügyelő Bizottság jelentését.
9/2026. (02.28.) kgy. határozat: A közgyűlés nyílt szavazással – ellenszavazat, tartózkodás nélkül – egyhangú döntéssel elfogadta a könyvvizsgálói jelentést.
4 év munkájának értékelése
Golyán László: A négy évről és a nagyobb ívű, hosszabb folyamatokról, a szövetség működéséről és rendszerelemiről beszélt. Többe között érintette a szakmai érdekvédelmi összefogás szükségességét, és hogy ezt a MÉGSZ kezdeményezésére hogyan sikerült formális együttműködéssé is megszervezni. A szövetség folyamatosan, megbízhatóan működött és fejlődött, nyújtotta a szolgáltatásait évente több ezer szakmabeli kolléga számára. Fontos volt az Épületgépész szaklap alapítása, és a pártoló tagi kör létszámának és szervezettségének felfejlesztése.

10/2026. (02.28.) kgy. határozat: A közgyűlés nyílt szavazással – ellenszavazat nélkül, egy tartózkodással – elfogadta az elnöknek a négyéves munkáról szóló értékelő beszédét.
Elnök, tiszteletbeli elnök, elnökségi tagok, felügyelő bizottság, etikai bizottság választása
Bozsó Béla: tekintettel arra, hogy a közgyűlés által választott vezető tisztségviselőknek, azaz az elnöknek és az elnökségi tagoknak, továbbá a felügyelő bizottsági tagoknak és az etikai bizottság tagjainak mandátuma hamarosan, 2026. 06.11. napján lejár, javasolja, hogy a mai közgyűlés hívja őket vissza tisztségükből és a mai naptól számított 4 évre válassza meg az elnököt, az elnökség tagjait, továbbá a felügyelő bizottság és az etikai bizottság tagjait.

11/2026.(02.28.) kgy. határozat: A közgyűlés nyílt szavazással, egyhangú döntéssel a mai nappal visszahívja tisztségéből az egyesület elnökét, az elnökség tagjait, továbbá a felügyelő bizottság és az etikai bizottság tagjait.
Bozsó Béla felolvasta az alapszabályban nem részletezett, az elnökség által meghatározott választási szabályokat:
A jelöltek a közgyűlésen a választás előtt felszólalhatnak. Ennek maximális ideje elnökjelöltek esetében 5 perc, alelnökjelöltek esetében 3 perc.
Az elnökválasztás kétfordulós, ha kettőnél több a jelölt. A második fordulóba már csak a két legtöbb szavazatot kapott elnökjelölt kerül be.
Az elnök megválasztása után következik az alelnökök és a bizottsági tagok jelölése és megválasztása. Az alelnökjelöltek közül a 7 legtöbb szavazatot elért jelölt lesz alelnök, bizottságok esetében a három legtöbb szavazatot elért jelölt lesz a bizottság tagja. Az utolsó bekerülők szavazategyenlősége esetén meg kell ismételni a választást.
Csak akkor érvényes a szavazólap, ha az elnök esetében egy, az alelnökök esetében legfeljebb hét, bizottsági tagok esetében legfeljebb három név szerepel a leadott szavazólapon.
12/2026. (02.28.) kgy. határozat: A közgyűlés nyílt szavazással – ellenszavazat, tartózkodás nélkül – egyhangú döntéssel elfogadta a felolvasott választási szabályokat.
Bozsó Béla felolvasta a szavazatszámlálási szabályokat:
- Érvényesen szavazni csak az adott szavazási forduló szavazólapján lehet, amelyen szerepel a szövetség bélyegzőnyomata.
- Érvénytelen a szavazólap, ha a meghatározott számnál több nevet tartalmaz. Elnök 1, elnökség: 7, bizottságoknál 3.
- A számlálás során a bizottság minden szavazatot együtt és egyszerre tekintsen meg, és a rajta levő szavazatot kézzel írva összesítsék szavazatösszesítő jegyzőkönyvbe. A jegyzőkönyvben tüntessék fel az összes megszámlált szavazócédula számát, az egyes nevekre érkező összes szavazatokat, valamint érvénytelen cédulák számát, jelöljék meg az érvénytelen szavazatokat, végül írják alá a jegyzőkönyvet.
- A szavazócédulákat a borítékban adják át a levezető elnöknek.
13/2026. (02.28.) kgy. határozat: A közgyűlés nyílt szavazással – ellenszavazat, tartózkodás nélkül – egyhangú döntéssel elfogadta a szavazatszámolási szabályokat.
Bozsó Béla közölte, hogy a közgyűlési recepción érvényesen 32 szavazólapot vettek fel a közgyűlésen megjelent tagok. A szavazatra jogosul tagok száma a belépési jelenléti ív alapján tehát 32.

Tiszteletbeli elnök választása
Bozsó Béla: Az elnökség tiszteletbeli elnöknek jelöli Golyán Lászlót.
Más személyre nem érkezett jelölés.
14/2026. (02.28.) kgy. határozat: A közgyűlés nyílt szavazással – ellenszavazat nélkül, egy tartózkodással – elfogadta, hogy nyílt szavazás legyen a tiszteletbeli elnök személyéről.
15/2026. (02.28.) kgy. határozat: A közgyűlés nyílt szavazással – ellenszavazat nélkül, egy tartózkodással – elfogadta, hogy a Genergia Kft. képviseletében Golyán László tiszteletbeli elnök legyen.
Elnök választása
Az előzetes jelölések szerint Kirkop Kft. képviselője Kirch Ervin és a Genergia Kft. képviselője Golyán László kapott jelölést. A helyszínen újabb jelölés nem volt. Golyán László lemondott a közgyűlés előtt az elnökjelöltségről, tiszteletbeli elnöki pozíciót elvállalta.

Kirch Ervin bemutatkozott: Kirch Ervin vagyon Bonyhádról, Tolna megyéből. Víz-, gáz-, fűtésszerelő mester vagyok. Az, hogy most, hogy itt állok, mint elnökjelölt előttetek, ez egyrészről nagy megtiszteltetés, másrészről meg is ijedtem kicsi. Golyán László 20 éves elnöksége után úgy érzem, elég nagy a kabát, amit most fel kéne vennem, de megpróbálom. Igyekszem helytállni, mivel 16 éven keresztül voltam elnökségi tag, így ismerem a MÉGSZ-nek a feladatát, a problémáit, a nehézségeit, az előnyeit. Tudom, hogy ez egy nagyon jól működő, erős, elismert szervezet. Azt gondolom, hogy van jövője, nemcsak múltja. És ha megbíztok bennem és megszavazzátok a mandátumot, akkor igyekszem, hogy a jövő és a jövőkép megmaradjon. A fiatalokat is megpróbáljuk becsábítani. Valószínű, hogy ezt magunktól nem tudjuk megoldani, a fiatalokat meg kell kérdezni. Köszönöm!
16/2026. (02.28.) kgy. határozat: A közgyűlés nyílt szavazással – ellenszavazat nélkül, egy tartózkodással – elfogadta, hogy nyílt szavazás legyen az elnök személyéről.
17/2026. (02.28.) kgy. határozat: A közgyűlés nyílt szavazással – ellenszavazat nélkül, egy tartózkodással – a mai naptól 4 évre az egyesület elnökének megválasztotta a Kirkop Kft.-t, képviseletében az elnöki feladatokat Kirch Ervin látja el.
Az elnökség (alelnökök) választása:
Bozsó Béla tájékoztatásul vetíti, hogy az előzetes jelölések során az alábbi személyek kaptak jelölést, és mivel vállalták a jelölést, felkerültek a jelöltek listájára:
- H & H 2023. Kft., képviselője Horváth Zoltán
- Energiatech Kft., képviselője Juhász István
- Szikla Gépészeti Kft. képviselője Kovács Krisztián
- Wotan Kft., képviselője Kovács Tamás
- Mészáros Norbert
- Murányi Épületgépészet Kft., képviselője Murányi Sándor
- P-Energy Kft., képviselője Pánger László
- PM Energo Kft., képviselője Petercsák Máté
- Naplopó Kft., képviselője Varga Pál
- Domi 87 Kft., képviselője Domonkos László
- Imre Lajos
További jelölés a helyszínen nem volt.
A helyszínen lemondta a jelölést Domonkos László, Imre Lajos.
A jelöltek ABC-sorrendben 3 percben bemutatkoztak.
Bozsó Béla: A jelöltek listájáról legfeljebb 7 nevet kell felírni az „elnökségi szavazólapra” és az elnökségi asztalon lévő üvegtálba kell kihozni.
Miután mindenki leadta a szavazólapot, a szavazatszedő bizottság elvonult a számlálásra.
Rétfalvi Mátyás: 32 beérkező szavazatot tekintettünk át, érvényes volt mind a 32. Ezután el tudom mondani csökkenő sorrendben a nyerteseket. Holtversenyben 1.-2. helyen végzett 31-31 szavazattal Varga Pál és Murányi Sándor, 3. helyen végzett Horváth Zoltán 30 szavazattal. 4. helyen végzett Pánger László 27 szavazattal. 5. helyen végzett Mészáros Norbert 26 szavazattal és 6.-7. helyen holtversenyben végzett, de mindketten elnökségi tagok lettek Juhász István és Kovács Krisztián 25-25 szavazattal. Még kapott szavazatot Kovács Tamás hármat és kapott 2 jelenlévő, aki jelöltként nem szerepelt Domonkos László 2 szavazatot és Fehér János 1 szavazatot. Petercsák Máté a 8. helyen végzett 16 szavazattal, így nem került be.
18/2026. (02.28.) kgy. határozat: A közgyűlés az egyesület elnökségi tagjainak – Alelnökeinek – a mai naptól 4 évre megválasztotta:
- H & H 2023. Kft-t 30 szavazattal, képviseletében az alelnöki feladatokat Horváth Zoltán látja el,
- Energiatech Kft-t 25 szavazattal, képviseletében az alelnöki feladatokat Juhász István látja el,
- Szikla Gépészeti Kft-t 26 szavazattal, képviseletében az alelnöki feladatokat Kovács Krisztián látja el,
- Mészáros Norbertet 26 szavazattal,
- Murányi Épületgépészet Kft-t 31 szavazattal, képviseletében az alelnöki feladatokat Murányi Sándor látja el,
- P-Energy Kft-t 27 szavazattal, képviseletében az alelnöki feladatokat Pánger László látja el,
- Naplopó Kft-t 31 szavazattal, képviseletében az alelnöki feladatokat Varga Pál látja el.

Felügyelő Bizottság választása
Bozsó Béla vetítve ismerteti a jelölteket.
- Antal István
- Pipeline Kft. képviselője Braun Attila
- Lángtechnika Kft. képviselője Darabos Balázs
- Delta-F Kft. képviselője Fehér János
- Imre Lajos
- Nádasi Levente
- Szikla Gépészeti Kft. képviselője Kovács Krisztián
- Wotan Kft. képviselője Kovács Tamás
- Ulrik Ferenc
Jelölést kapott, de visszalép: Ulrik Ferenc, Kovács Krisztián
További jelölések nem voltak.
Rétfalvi Mátyás: A beérkezett érvényes szavazatok száma 31. Következőképpen oszlanak meg a szavazatok: 1. helyen Antal István végzett 25 szavazattal. 2. helyen Fehér János végzett 23 szavazattal. 3. helyen Imre Lajos végzett 22 szavazattal. Ezen kívül szavazatot kapott még Nádasi Levente 9 szavazatot és Darabos Balázs 7 szavazatot és Kovács Tamás 5 szavazatot.
19/2026. (02.28.) kgy. határozat: A közgyűlés titkos szavazással a mai nappal 4 évre az alábbi három főt szavazta meg a Felügyelő Bizottság tagjának:
- Antal Istvánt 25 szavazattal,
- Delta-F Kft-t 23 szavazattal, képviseletében a felügyelő bizottsági feladatokat Fehér János látja el,
- Imre Lajost 22 szavazattal.
Az Etikai Bizottság megválasztása
Bozsó Béla tájékoztatásul vetíti a jelöltek neveit:
- Pipeline Kft. képviselője Braun Attila
- dr. Vajda József
- Domi 87 Kft. képviselője Domonkos László
- Huszák Kft. képviselője Huszák Géza
- Imre Lajos
- Komfort-Plussz Kft. képviselője Paziczki László
A helyszínen jelölést kapott és felkerült a jelöltek listájára: Nádasi Levente
Jelölést kapott, de visszalépett: Imre Lajos.
Rétfalvi Mátyás: Ismét 32 szavazatot számláltunk. Domi 87 Kft. képviselője Domonkos László 26, Huszák Kft. képviselője Huszák Géza 22, Pipeline Kft., képviselője Braun Attila 20 szavazatot kapott.
További szavazatot kaptak dr. Vajda József 17 szavazatot, Nádasi Levente 7 szavazat és Komfort-Plusz Kft (képv.:Paziczki László) 2 szavazatot, valamint 1 szavazatot kapott Petercsák Máté.
20/2026. (02.28.) kgy. határozat: A közgyűlés titkos szavazással a mai nappal 4 évre az alábbi három főt szavazta meg az Etikai Bizottság tagjának:
- Domi 87 Kft-t 26 szavazattal, képviseletében Domonkos László,
- Huszák Kft-t 22 szavazattal, képviseletében Huszák Géza,
- Pipeline Kft-t 20 szavazattal, képviseletében pedig Braun Attila látják el az etikai bizottsági feladatokat.
Képes beszámoló a Meszlényi Díj átadásáról
Az esti ünnepi vacsora előtt Golyán László tiszteletbeli elnök Meszlényi Díjat adott át Fehér Jánosnak és Domonkos Lászlónak.


VÉGE A BESZÁMOLÓNAK
